XDP pedagoglar bilan uchrashdi
Oliy Majlis Qonunchilik palatasi va mahalliy Kengashlar saylovlari kampaniyasi tobora hal qiluvchi pallaga kirmoqda. Shu kunlarda yurtimiz bo‘ylab ushbu muhim siyosiy tadbirning eng asosiy ishtirokchilari bo‘lgan siyosiy partiyalar saylovoldi tashviqotini faol olib bormoqdalar.
“Ijtimoiy davlat uchun!” shiori ostida saylovoldi tashviqotini qizg‘in sur’atda olib borayotgan O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi tomonidan ham joylarda asosiy elektorat vakillari ishtirokida yuzma-yuz uchrashuvlar o‘tkazilyapti. Ana shunday uchrashuvlardan biri Nizomiy nomidagi davlat pedagogika universitetida bo‘lib o‘tdi.
Mazmunan yangicha yondashuv va keng qamrovda tashkil etilgan ushbu tadbirda Xalq demokratik partiyasi Markaziy Kengashi rahbarlari va faollari poytaxtimizdagi maktabgacha ta’lim va umumta’lim muassasalarida faoliyat yuritayotgan o‘qituvchilar, tarbiyachi-pedagoglar hamda murabbiylar bilan uchrashdi. Unda 150 nafar soha vakillari bir davraga jam bo‘ldi.
Ta’kidlanganidek, ta’lim davlat va jamiyat taraqqiyotining bosh negizidir. Eng bebaho strategik resurs hisoblangan yosh avlod manfaatini ta’minlash uchun ushbu sohaga ustuvor e’tibor qaratish lozim. Zero, eng istiqbolli sarmoya - bu ta’limga yo‘naltirilgan sarmoyadir.
Biroq, sir emaski, mamlakatimiz ta’lim tizimini bosqichma-bosqich sifat darajasiga ko‘tarishda oldinda qilinadigan vazifalar ko‘p. XDP asosiy elektorati vakillari bilan uchrashuvda ayni shu masalalarga ahamiyat qaratildi. Partiya Saylovoldi dasturida ta’lim tizimini rivojlantirish, sohada mavjud muammolar yechimiga doir taklif va g‘oyalar haqida batafsil ma’lumot berildi.
Xalq demokratik partiyasi yoshlarning sifatli ta’lim olishi tarafdori ekani alohida qayd etildi. Yurtimizdagi har bir bola kelgusida hayotda va jamiyatda o‘rin topadigan shaxs sifatida shakllanishi uchun ta’limning barcha bosqichida aholining hamma qatlamiga teng imkoniyatlar yaratilishi kerakligi aytildi.
Tadbirda partiyaning 2019 yilgi Saylovoldi dasturida ta’lim sohasini rivojlantirish bo‘yicha ilgari surgan tashabbuslari doirasida so‘nggi besh yilda erishilgan salmoqli natijalar sanab o‘tildi.
O‘z navbatida 27 oktabr kuni o‘tishi kutilayotgan mazmunan yangi va texnologik saylovlarning har bir hamyurtimiz hayotida tutgan o‘rni, ahamiyati xususida ham so‘z bordi. Siyosiy uyg‘oq, tashabbuskor, dasturi hayotiy va dolzarb bo‘lgan deputatlikka nomzodlarni saylash saylovchilarning burch va mas’uliyati ekani eslatildi.
Uchrashuvda ta’lim sohasi xodimlari partiyaning faoliyati, dasturiy maqsadlari va galdagi vazifalari haqida o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar.

Party representatives met with pedagogues
The campaign for the elections of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis and local councils is entering an increasingly decisive stage. These days, political parties, which are the main participants of this important political event, are actively conducting election campaigns throughout our country.
"For the welfare state!" Face-to-face meetings with representatives of the main electorate are also being held by the People's Democratic Party of Uzbekistan, which is actively campaigning under the slogan. One such meeting was held at the State Pedagogical University named after Nizami.
Leaders and activists of the Central Council of the People's Democratic Party met with teachers, educators and trainers working in pre-school and general education institutions in our capital at this event, which was organized with a completely new approach and broad scope. 150 industry representatives gathered in one round.
As noted, education is the main basis of the development of the state and society. In order to ensure the benefit of the young generation, which is considered the most valuable strategic resource, priority attention should be paid to this area. After all, the most promising investment is an investment focused on education.
However, it is not a secret that there are many tasks to be done in order to raise the educational system of our country to the level of quality step by step. At the meeting with the representatives of the main electorate of the People's Democratic Party, these issues were emphasized. In the election program of the Party, detailed information was provided about the proposals and ideas for the development of the education system, solutions to existing problems in the field.
It was noted that the People's Democratic Party is a supporter of quality education for young people. It was said that in order for every child in our country to be formed as a person who will find a place in life and society in the future, equal opportunities should be created for all layers of the population at all stages of education.
At the event, significant results achieved in the last five years as part of the party's initiatives for the development of the education sector in the 2019 Election Program were listed.
In turn, they talked about the role and importance of new and technological elections, which are expected to be held on October 27, in the life of each of our compatriots. It was reminded that it is the duty and responsibility of the voters to elect candidates for deputy whose program is politically alert, proactive, and relevant.
During the meeting, the employees of the education sector received answers to the questions they were interested in about the party's activities, programmatic goals and current tasks.