ХДП номзоди поплик сайловчилар ҳузурида
Поп туманидаги кўп тармоқли марказий поликлиникасида Ўзбекистон Халқ демократик партиясидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод Шоҳиста Турғунова сайловчилар билан учрашди.
Тадбирда номзод партиянинг аввалги дастури ижроси юзасидан олиб борилган амалий ишлар ва янги қабул қилинган Сайловолди дастуридаги устувор вазифалар, уларни жамият ва инсонлар ҳаётида тутган ўрни хусусида сўз юритди.
Қайд этилдики, партиянинг асосий ғояларидан бири ижтимоий ҳимоя бўлиб, вақтинча ишсизлар ҳамда ижтимоий ҳимояга муҳтож қатлам манфаатларини ҳимоя қилади. Партия Сайловолди дастурида, номзодлар илгари сураётган ғоя ва мақсадларда бу масала алоҳида эътибор қаратилгани ҳам дастур электорат манфаатлари асосида ишлаб чиқилганидан далолат беради.
Дастурда партиянинг меҳнатга лаёқатли аҳолининг шахсий ташаббуслари ва уддабуронлигини рағбатлантириш масаласи қамраб олинган. Унга кўра, фуқароларни ишсизликдан ҳимоя қилиш, касбий тайёргарлиги ва қайта тайёрланишини ташкил этиш лозим. Шу билан бирга, якка тартибдаги тадбиркорлар ва юридик шахслар шуғулланиши мумкин бўлган соҳаларни ҳамда ўзини ўзи банд қилган, деб ҳисобланадиган фаолият турлари рўйхатини кенгайтириш таклифлари ҳам ХДП дастуридаги устуворликлардан саналади.
Шоҳиста Турғунова аҳоли вакиллари билан учрашувда ана шу жиҳатларга алоҳида тўхталиб ўтди. Очиқ ва самимий мулоқотларда сайловчилар ўзларини қизиқтирган саволлар билан депутатликка номзодга мурожаат қилди.

Candidate for deputy of the Legislative Chamber of the Supreme Assembly from the People's Democratic Party of Uzbekistan Shakhista Turgunova met with voters at the multidisciplinary central polyclinic of the Pop district.
At the event, the candidate spoke about the practical work carried out in connection with the implementation of the previous party program and the priorities of the newly adopted election program, their role in society and people's lives.
It was noted that one of the main ideas of the party is social protection, which protects the interests of the temporarily unemployed and those in need of social protection. The fact that this issue is given special attention in the party's election program, in the ideas and goals put forward by the candidates, also indicates that the program was developed based on the interests of voters.
The program highlights the issues of the party's promotion of personal initiatives and the persistence of the working population. According to the candidate, it is necessary to protect citizens from unemployment, organize professional training and retraining. At the same time, the priorities of the program include proposals to expand the scope of activities of individual entrepreneurs and legal entities and the list of types of activities that are considered self-employed. Shakhista Turgunova particularly touched on these aspects during a meeting with representatives of the population. In an open and sincere dialogue, voters addressed the candidate for deputy with questions of interest to them.