Ўзбекистон Халқ демократик партиясидан Президентликка номзод Улуғбек Иноятовнинг сайловчилар билан учрашувлари фаол давом этмоқда. Номзод учрашувларнинг янги ҳафтасини Андижон вилоятидан бошлади. Андижон шаҳрида ўтган учрашувда партия электорати, ижтимоий соҳа вакиллари, ёшлар ва маҳаллий Кенгашлар депутатлари иштирок этди.
Учрашувни Ўзбекистон Халқ демократик партияси Андижон вилоят кенгаши раиси Баҳром Қурбонов олиб борди. Номзоднинг ишончли вакили сайловчиларни номзоднинг таржимаи ҳоли билан яқиндан таништирди.
Шундан сўнг номзод ўз сайловолди дастуридаги асосий йўналишлар, таклиф ва ташаббуслар ҳақида атрофлича маълумот берди. Андижон вилоятида бўлиб ўтган учрашувда номзод асосий эътибор ижтимоий сиёсат масаласига қаратилди.
Таъкидланганидек, дастурда “Кучли ижтимоий сиёсат – ижтимоий давлатчилик пойдевори, барқарор жамият ва фаровон турмуш асоси” шиори остида аҳоли манфаатларини таъминлашга хизмат қиладиган бир қатор муҳим ташаббуслар илгари сурилмоқда.
Шунингдек, дастурда оилалар, болалар, аёллар, қарияларни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш ва уларга ғамхўрлик қилиш билан боғлиқ масалалар ҳам назарда тутилган.
Бундан ташқари, дастурда одамларнинг ҳаёт сифатини яхшилашнинг муҳим омили сифатида уй-жой ва сифатли коммунал хизматларига алоҳида эътибор қаратилмоқда. Шунингдек, “Кўп квартирали уйлар ва бошқа кўчмас мулк объектларини улуш қўшган ҳолда қуришда иштирок этиш тўғрисида”ги қонунни қабул қилиш ҳам муҳим аҳамиятга эгалиги таъкидланди.
Самимий мулоқот тарзида ўтган учрашувда сайловчилар ўзларини қизиқтирган масалалар юзасидан саволлар билан Президентликка номзодга мурожаат қилдилар. Сайловчилар дастур, ундаги таклиф ва ташаббуслар ҳақида ўз фикр-мулоҳазаларини билдирдилар.
Учрашувда сўзга чиққан фаоллар Халқ демократик партиясидан Ўзбекистон Президентлигига номзод дастурини қўллаб-қувватлашга, сайловда ўз фуқаролик позициясини намоён этган ҳолда фаол иштирок этишга даъват қилишди.

Встречи на местах кандидата в Президенты Улугбека Иноятова от Народно-демократической партии Узбекистана с избирателями продолжаются. Новая неделя встреч кандидата с избирателями началась с Андижанской области. Во встрече, состоявшейся в Андижане, приняли участие электорат партии, представители социальной сферы, молодежь и депутаты местных Кенгашей.
Вел встречу председатель Андижанского областного Кенгаша Народно-демократической партии Узбекистана Бахром Курбанов. Доверенное лицо кандидата детально ознакомил избирателей с автобиографией кандидата.
После этого кандидат подробно остановился на основных направлениях, предложениях и инициативах, определенных в предвыборной программе. На встрече, состоявшейся в Андижанской области, кандидат остановился на вопросе социальной политики.
Отмечено, в программе определен ряд важных инициатив, по обеспечению интересов населения под лозунгом «Сильная социальная политика – основа социальной государственности, устойчивого общества и благополучной жизни».
В программе также предусмотрены вопросы по всесторонней поддержке и заботе за семьями, детьми, женщинами, пожилыми людьми.
Кроме того, в программе особое внимание уделяется жилью и оказанию качественных коммунальных услуг как важному фактору повышения качества жизни людей. Важное значение имеет принятие закона «Об участии в долевом строительстве многоквартирных домов и других объектов недвижимости».
На встрече в форме открытого и искреннего диалога избиратели обратились к кандидату в Президенты с интересующими их вопросами. Избиратели высказали свое мнение о программе, определенных в ней предложениях и выдвинутых инициативах.
Выступившие на встрече активисты от Народно-демократической партии призвали поддержать программу кандидата в Президенты Узбекистана, активно участвовать в выборах, демонстрируя свою гражданскую позицию.