Ўзбекистон Халқ демократик партиясидан Президентликка номзод Улуғбек Иноятовнинг сайловчилар билан учрашувлари фаол давом этмоқда. Номзод учрашувларнинг янги ҳафтасини Андижон вилоятидан бошлади. Андижон шаҳрида ўтган учрашувда партия электорати, ижтимоий соҳа вакиллари, ёшлар ва маҳаллий Кенгашлар депутатлари иштирок этди.
Учрашувни Ўзбекистон Халқ демократик партияси Андижон вилоят кенгаши раиси Баҳром Қурбонов олиб борди. Номзоднинг ишончли вакили сайловчиларни номзоднинг таржимаи ҳоли билан яқиндан таништирди.
Шундан сўнг номзод ўз сайловолди дастуридаги асосий йўналишлар, таклиф ва ташаббуслар ҳақида атрофлича маълумот берди. Андижон вилоятида бўлиб ўтган учрашувда номзод асосий эътибор ижтимоий сиёсат масаласига қаратилди.
Таъкидланганидек, дастурда “Кучли ижтимоий сиёсат – ижтимоий давлатчилик пойдевори, барқарор жамият ва фаровон турмуш асоси” шиори остида аҳоли манфаатларини таъминлашга хизмат қиладиган бир қатор муҳим ташаббуслар илгари сурилмоқда.
Шунингдек, дастурда оилалар, болалар, аёллар, қарияларни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш ва уларга ғамхўрлик қилиш билан боғлиқ масалалар ҳам назарда тутилган.
Бундан ташқари, дастурда одамларнинг ҳаёт сифатини яхшилашнинг муҳим омили сифатида уй-жой ва сифатли коммунал хизматларига алоҳида эътибор қаратилмоқда. Шунингдек, “Кўп квартирали уйлар ва бошқа кўчмас мулк объектларини улуш қўшган ҳолда қуришда иштирок этиш тўғрисида”ги қонунни қабул қилиш ҳам муҳим аҳамиятга эгалиги таъкидланди.
Самимий мулоқот тарзида ўтган учрашувда сайловчилар ўзларини қизиқтирган масалалар юзасидан саволлар билан Президентликка номзодга мурожаат қилдилар. Сайловчилар дастур, ундаги таклиф ва ташаббуслар ҳақида ўз фикр-мулоҳазаларини билдирдилар.
Учрашувда сўзга чиққан фаоллар Халқ демократик партиясидан Ўзбекистон Президентлигига номзод дастурини қўллаб-қувватлашга, сайловда ўз фуқаролик позициясини намоён этган ҳолда фаол иштирок этишга даъват қилишди.

Presidential candidate meets with voters from Andijan
Meetings of the Presidential candidate Ulugbek Inoyatov from the People’s Democratic Party of Uzbekistan with voters continue. A new week of meetings between the candidate and voters began in Andijan region. The meeting, held in Andijan, was attended by the party’s electorate, representatives of the social sphere, youth, and deputies of local Councils.
The meeting was chaired by the Chairman of Andijan Regional Council of the People’s Democratic Party of Uzbekistan Bakhrom Kurbanov. The candidate’s proxy briefed the voters on the candidate’s biography.
The candidate detailed the main directions, proposals, and initiatives defined in the election program. At a meeting held in Andijan region, the candidate dwelled on the issue of social policy.
It was noted that the program defines several important initiatives to ensure the population’s interests under the slogan “Strong social policy is the basis of social statehood, a sustainable society, and a prosperous life”.
The program also provides for issues on comprehensive support and care for families, children, women, and older people.
In addition, special attention in the program is paid to housing and the provision of quality public services as important factors in improving the quality of people’s lives. Of great importance is the adoption of the law “On participation in shared construction of apartment buildings and other real estates”.
At the meeting, in the form of an open and sincere dialogue, the voters turned to the presidential candidate with questions of interest. The voters expressed their opinion about the program, the proposals defined in it, and the initiatives put forward.
Representatives from the People’s Democratic Party, who spoke at the meeting, urged to support the candidate’s program for the President of Uzbekistan, to actively participate in the elections, demonstrating their civic position.