Ўзбекистон Халқ демократик партиясидан номзод Улуғбек Иноятов Сирдарё вилоятидаги сайловчилар билан учрашди. Сайловолди учрашувида вилоятдаги туман ва шаҳарлар сайловчилари, талаба-ёшлар, жамоат ташкилотлари, фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари вакиллари, маҳаллий кенгашлар депутатлари, партия фаоллари иштирок этди.
Учрашувни Ўзбекистон Халқ демократик партияси Сирдарё вилоят Кенгаши раиси, Халқ депутатлари Сирдарё вилоят Кенгаши депутати, партия гуруҳи раҳбари Шерали Мамадецоев олиб борди ва қўллаб-қувватлаб учрашувга келганларга миннатдорлик билдирди. Учрашувда Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши раиси ўринбосари, номзоднинг ишончли вакили Фирдавс Шарипов номзоднинг таржимаи ҳоли ҳақида батафсил маълумот берди.
Президентликка номзод ўз сайловолди дастури, ундаги устувор йўналишлар, ғоя ва ташаббуслар тўғрисида атрофлича тушунча берди.
Хусусан, кучли ижтимоий сиёсат юритишнинг аҳолини ижтимоий ҳимоя қилишдаги аҳамияти ҳақида фикр юритилди.
Дастурда ёшлар учун таълим кафолатларини мустаҳкамлаш, ижтимоий йўналтирилган бозор иқтисодиёти, товар ва хизматларнинг ижтимоий мақбуллиги, ижтимоий тенгликка асосланган демократия, суд-ҳуқуқ ислоҳотлари каби 9 та устувор йўналиш бўйича аниқ, манзилли таклиф ҳамда ташаббуслар илгари сурилган.
Бундан ташқари, дастурда ҳар бир инсоннинг бирламчи ҳаётий эҳтиёжларига етадиган энг кам истеъмол харажатларини қонун даражасида белгилаш, ушбу мақсадда “Энг кам истеъмол харажатларини белгилаш тартиби тўғрисида” қонун қабул қилиш таклиф этилган.
Сирдарё вилоятини ижтимоий-иқтисодий ривожлантиришнинг истиқболдаги имкониятлари ҳақида тўхталинди. Аҳоли, айниқса, ёшлар ва хотин-қизларни иш билан таъминлаш, ногиронлиги бўлган шахсларни ҳимоялаш, ижтимоий инфратузилмани яхшилаш билан боғлиқ масалаларга эътибор қаратилди.
Очиқ, самимий мулоқот руҳида ўтган учрашувда сайловчилар ўзларини қизиқтирган саволлар билан Президентликка номзодга мурожаат қилди, вилоятни янада ривожлантириш борасида таклифларини билдирди.
Учрашувда сўзга чиққан фаоллар Халқ демократик партиясидан Ўзбекистон Президентлигига номзод Улуғбек Иноятовни қўллаб-қувватлашга чақирди. Сирдарёликлар сайловда фаол иштирок этиши ҳақида фикрлар билдирилди.

Кандидат в Президенты встретился с избирателями из Сырдарьи
Кандидат от Народно-демократической партии Узбекистана Улугбек Иноятов встретился с избирателями в Сырдарьинской области. В предвыборной встрече приняли участие избиратели районов и городов, студенческая молодежь, общественные организации, представители органов самоуправления граждан, депутаты местных Кенгашей, активисты партии.
Вел встречу председатель Сырдарьинского областного Кенгаша НДП Узбекистана, депутат Сырдарьинского областного Кенгаша народных депутатов, руководитель партийной группы Шерали Мамадетсоев и выразил благодарность присутствующим мероприятия за участие и поддержку. На встрече заместитель председателя Центрального совета НДП Узбекистана, доверенное лицо кандидата Фирдавс Шарипов дал подробную информацию о биографии кандидата.
Кандидат в Президенты дал исчерпывающую информацию о предвыборной программе, ее приоритетных направлениях, идеях и инициативах.
В частности, обсуждалось значение сильной социальной политики в социальной защите населения.
В программе выдвинуты конкретные и адресные предложения и инициативы по 9 приоритетным направлениям, как усиление гарантий образования молодежи, социально ориентированная рыночная экономика, социальная приемлемость товаров и услуг, демократия на основе социального равенства, судебно-правовые реформы.
Кроме того, в программе предлагается установить на законодательном уровне минимальные потребительские расходы на ежедневные потребности каждого человека и в этих целях отмечена необходимость разработки проекта закона «О порядке определения минимальных потребительских расходов».
Обсуждены перспективные возможности социально-экономического развития Сырдарьинской области. Внимание уделено вопросам, связанным с занятостью населения, особенно молодежи и женщин, защитой лиц с инвалидностью, улучшением социальной инфраструктуры.
На встрече, прошедшей в духе открытого и искреннего диалога, избиратели обратились с интересующими их вопросами, высказали свои предложения по дальнейшему развитию региона.
Активисты, выступавшие на встрече, призвали сырдарьинцев поддержать Улугбека Иноятова, кандидата в Президенты Республики Узбекистан от Народно-демократической партии и принять активное участие в выборах.