Мамлакатимизда муҳим сиёсий жараён – парламент ва маҳаллий вакиллик органларига бўлиб ўтадиган сайловларга саноқли кунлар қолмоқда. Ҳозирда сиёсий партиялар, депутатликка номзодлар Сайловолди дастуридаги мақсад ҳамда вазифаларига асосланиб, жамиятимиз тараққиёти ва келажаги билан боғлиқ масалалар бўйича сайловчилар билан учрашувлар ўтказмоқда.
Бу борада навоийликлар ҳам фаолликни қўлга олган. Партиядан кўрсатилган номзодлар, уларнинг ишончли вакиллари ҳамда партия ходимлари иштирокида ўтказилаётган тадбирлар очиқ ва самимий руҳда кечмоқда. Жараёнда навоийлик ёшлар, жамоат ташкилотлари аъзолари, турли соҳа вакиллари, уй бекаларидан тортиб, вақтинча ишсиз фуқароларгача қамраб олинмоқда иштирок этди.
Хусусан, Олий Мажлиси Қонунчилик Палатасига номзод И.Наризова Томди туман ихтисослаштирилган мактаб интернатида сайловчилар билан юзма-юз мулоқот қилди. Тадбирда номзод ва партия вилоят Кенгаши раиси Б.Ташев йиғилганлар партия сайловолди дастуридан ўрин олган устувор мақсад ва вазифалар, келгуси беш йиллик давр учун мўлжалланган фаолият юзасидан маълумотлар берди.
Худди шундай тадбир Олий Мажлиси Қонунчилик Палатасига номзод Н.Юсипова ҳамда халқ депутатлари Навоий вилоят Кенгаши депутатлигига номзод Н.Тоғаева иштирокида ҳам ўтказилди. Хатирчи туман Мактаб ва мактабгача таълим бўлимида ташкил этилган учрашув ўзаро суҳбат тарзда бўлиб ўтди.
Мулоқотда сайловчиларга Ўзбекистон Халқ демократик партиясининг сайловолди дастуридан ўрин олган ижтимоий соҳага доир таклиф ва ташаббуслар мазмун-моҳияти хусусида сўз юритилди. Партия дастури ва ташаббуслари билан танишган сайловчилар ўзларини қизиқтирган саволларига жавоблар олдилар. Жойларда тарғибот тадбирлари давоми этмоқда.

Candidates for the welfare of every person are among the people
An essential political process in the country – the elections to the parliament and local representative bodies – is just a few days away. Currently, political parties and candidates for deputies are holding meetings with voters on issues related to the development and future of our society based on the goals and tasks of the election program.
Navoi residents have shown remarkable participation in the political process. The events, which are characterized by their openness and sincerity, have seen a diverse range of participants, including Navoi youth, members of public organizations, and representatives from various spheres of society, all contributing to the discussion on the future of our community.
At the Tomdi district specialized boarding school, the candidate for the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, I. Narizova, and the Chairman of the Regional Council of the party, B. Tashev, engaged in a face-to-face conversation with the voters. They shared the priority goals and tasks from the party’s pre-election program, as well as the detailed activities planned for the next five years, providing a clear vision for the future.
A similar event was held with the participation of N. Yusipova, a candidate for the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, and N. Togayeva, a candidate for the Navoi Regional Council of People’s Deputies. The meeting, organized in the Department of School and Preschool Education of Khatirchi district, was held in the the form of mutual discussion.
At the meeting, the voters were told about the essence of proposals and initiatives in the social sphere included in the People’s Democratic Party of Uzbekistan's pre-election program. Voters who familiarized themselves with the party’s program and initiatives received answers to their questions. Promotional activities are ongoing at places.