Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши раиси Улуғбек Иноятов Янгиқўрғон туманида сайловчилар, халқ депутатлари туман Кенгашига партиямиздан кўрсатилган номзодлар билан учрашди.
Унда партия Сайловолди дастурида белгиланган вазифалар аҳамияти хусусида сўз борди. Тарғибот-ташвиқот ишларини янада кучайтириш, сайлов учрашувларини ҳар томонлама қизиқарли ўтказиш билан боғлиқ долзарб масалалар муҳокама этилди.
ЎзХДП илгари сураётган ғоя ва мақсадларнинг аҳамиятини аниқ ва ҳаётий мисоллар орқали тушунтириш муҳим масала экани таъкидланди. Аҳоли билан доимий мулоқот олиб бориш, партия томонидан кўрсатилган номзодларга одамларнинг муносабатини, ижобий фикрини шакллантириш учун тарғибот ишларини янада кучайтириш кераклиги уқтириб ўтилди.

Председатель Центрального совета Народно-демократической партии Узбекистана Улугбек Иноятов в Янгикурганском районе встретился с избирателями, а также кандидатами, выдвинутыми от партии в районный кенгаш народных депутатов.
В ходе встречи говорилось о роли и значении задач, намеченных в Предвыборной программе партии. Обсуждались такие актуальные вопросы, как дальнейшее усиление пропагандистско-агитационной работы, обеспечение содержательной организации предвыборных встреч.
Отмечалось, что важное значение имеет пропаганда и разъяснение выдвигаемых НДПУз целей и задач с помощью конкретных и жизненных примеров. Для усиления действенности пропагандистско-агитационной работы необходимо проводить постоянные встречи и диалоги с населением, способствующие формированию положительного отношения и повышению доверия людей к выдвинутым от партии кандидатам.