Ўзбекистон Халқ демократик партиясидан номзод Улуғбек Иноятов сайловчилар билан учрашувини Жиззах вилоятидан бошлади.
Жиззах шаҳридаги Мусиқали драма театрида бўлиб ўтган мулоқотда вилоятдаги туман ва шаҳарлар сайловчилари, талаба-ёшлар, жамоат ташкилотлари, фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари вакиллари, маҳаллий кенгашлар депутатлари, партия фаоллари иштирок этишди.
Сайловчилар ҳузурида чиқиш қилган Президентликка номзод сайловолди дастуридаги устувор йўналишларга тўхталиб ўтди.
Жумладан, дастурда кучли ижтимоий сиёсат, арзон уй-жой ва сифатли коммунал хизматлар, кафолатли ва сифатли тиббий ёрдам кўрсатиш, ёшлар учун таълим кафолатларини мустаҳкамлаш, ижтимоий йўналтирилган бозор иқтисодиёти, товар ва хизматларнинг ижтимоий мақбуллиги, ижтимоий тенгликка асосланган демократия, суд-ҳуқуқ ислоҳотлари, конструктив ташқи сиёсатга оид 9 та устувор йўналиш бўйича аниқ ва манзилли таклиф ҳамда ташаббуслар илгари сурилган.
Очиқ, самимий мулоқот руҳида ўтган учрашувда сайловчилар ўзларини қизиқтирган саволлар билан мурожаат қилди.

Ulugbek Inoyatov, a candidate from the People’s Democratic Party of Uzbekistan, began a meeting with voters from Jizzakh region.
The dialogue, held at Jizzakh Musical Drama Theater, was attended by voters of districts and cities of the region, students, youth, public organizations, representatives of civil society institutions, deputies of local Councils, and party activists.
Addressing the voters, the presidential candidate focused on the priority areas of the election program.
In particular, the program includes a robust social policy, affordable housing and the provision of quality public services, guaranteed and quality medical care, strengthening guarantees for the education of young people, a socially oriented market economy, social acceptability of goods and services, democracy based on social equality, judicial and legal reforms, specific and targeted proposals and initiatives in 9 priority areas of a constructive foreign policy.
At the meeting, which was held in the spirit of open and sincere dialogue, voters received answers to their questions.