Куз-қиш мавсумига тайёргарлик олиб борилмоқда.
Куз-қиш мавсуми беталофат ўтказилишини таъминлаш, ижтимоий-иқтисодий объектларни барқарор ишлашга тайёрлаш, электр энергиясини узлуксиз етказиб бериш бўйича Халқ депутатлари Паркент туман Кенгашидаги ЎзХДП депутатлари фаоллигида қатор ишлар амалга оширилмоқда.
Хусусан, туман электр таъминоти корхонаси томонидан электр узатиш тармоқлари ҳамда электр қурилмаларини босқичма-босқич ва мукаммал таъмирлаш ишлари олиб борилмоқда.
Шу кунларда Красногорск шаҳарчаси "Ойдин" маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудидаги паст кучланишли электр узатиш тармоқлари ва трансформатор пунктлари мукаммал таъмирланмоқда. Ушбу ишларнинг сифатли бажарилаётгани маҳалла раиси Ш.Боботоев ва депутат М.Низомиддинов бошчилигида назорат қилинмоқда.

Preparations for the autumn-winter season start
Deputies of the PDPU in Parkent District Council of People’s Deputies are taking several measures to conduct the autumn-winter season without failures, prepare socio-economic facilities for stable operation, and ensure uninterrupted power supply.
In particular, the district power supply company performs a phased and high-quality repair of power transmission networks and electrical equipment.
These days, low-voltage power transmission networks and transformer centers on the territory of the “Oydin” mahalla in the city of Krasnogorsk are being completely repaired. The quality of the performance of these works was taken under the control of the Chairman of the mahalla Sh. Bobotoyev and the deputy M. Nizomiddinov.