Куз-қиш мавсумига тайёргарлик олиб борилмоқда.
Куз-қиш мавсуми беталофат ўтказилишини таъминлаш, ижтимоий-иқтисодий объектларни барқарор ишлашга тайёрлаш, электр энергиясини узлуксиз етказиб бериш бўйича Халқ депутатлари Паркент туман Кенгашидаги ЎзХДП депутатлари фаоллигида қатор ишлар амалга оширилмоқда.
Хусусан, туман электр таъминоти корхонаси томонидан электр узатиш тармоқлари ҳамда электр қурилмаларини босқичма-босқич ва мукаммал таъмирлаш ишлари олиб борилмоқда.
Шу кунларда Красногорск шаҳарчаси "Ойдин" маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудидаги паст кучланишли электр узатиш тармоқлари ва трансформатор пунктлари мукаммал таъмирланмоқда. Ушбу ишларнинг сифатли бажарилаётгани маҳалла раиси Ш.Боботоев ва депутат М.Низомиддинов бошчилигида назорат қилинмоқда.

НАЧАТА ПОДГОТОВКА К ОСЕННЕ-ЗИМНЕМУ СЕЗОНУ
Депутатами НДПУ в Паркентском районном Кенгаше народных депутатов проводится ряд мероприятий по проведению осенне-зимнего сезона без сбоев, подготовке социально-экономических объектов к стабильной работе, обеспечению бесперебойного электроснабжения.
В частности, районная электроснабжающая компания осуществляет поэтапный и качественный ремонт сетей электропередачи и электрооборудования.
В эти дни полностью ремонтируются низковольтные сети электропередачи и трансформаторные пункты на территории махалли «Ойдин» города Красногорска. Качество выполнения этих работ взято на контроль председателя махалли Ш. Боботоева и депутата М. Низомиддинова.