Ўзбекистон Халқ демократик партияси Тошлоқ туман ташкилоти томонидан тумандаги "Ахшак" маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудидаги 53-ОШПда "Янги ҳаёт учун, Янги Ўзбекистон учун" ғояси асосида Давлат Мустақиллигининг 32 йиллиги байрами олдидан тиббиёт ходимлари иштирокида маънавий-маърифий тадбир ўтказилди.
Тадбирда сўзга чиққан Ўзбекистон ХДП Тошлоқ туман ташкилоти раиси, туман кенгаши депутати Турсунбой Солиев, ижрочи котиб, туман кенгаши депутати Махаматжон Жўрабоевлар мустақиллик йилларида мамлакатимизда амалга оширилаётган ислоҳотлар ва халқимизнинг эртанги фаровонлигини янада юксалтириш борасида олиб борилаётган ишлар, айниқса кенг бунёдкорлик ишлари юзасидан маълумотлар беришди.
Тадбир доирасида сиёсий жараёнларда фаол иштирок этган, хотин-қизлар ва ёшлар саломатлигини мустаҳкамлаш борасида юқори натижаларга эришган партиямиз фаолларига туман ташкилоти томонидан эсдалик совғалар ва фахрий ёрлиқлар топширилди.

В преддверии 32-й годовщины государственной независимости страны Ташлакской районной организацией НДП Узбекистана в 53-городской семейной поликлинике в махалле «Ахшак» проведено духовное - просветительское мероприятие с участием медицинских работников на основе идеи «Во имя новой жизни, во имя Нового Узбекистана», организованное.
Выступившие на мероприятии председатель Ташлакской районной организации НДП Узбекистана, депутат районного Кенгаша Турсунбой Солиев, ответственный секретарь, депутат районного Кенгаша Махаматжон Журабоев остановившись на реформах, проведенных в стране в годы независимости, дали информацию о проводимой работе по дальнейшему повышению благосостояния нашего народа, в том числе по созидательной работе.
В рамках мероприятия активистам партии, активно участвовавшим в политических процессах и добившимся высоких результатов в укреплении здоровья женщин и молодежи, районной организацией были вручены памятные подарки и почетные грамоты.