Ўзбекистон Халқ демократик партияси Тошлоқ туман ташкилоти томонидан тумандаги "Ахшак" маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудидаги 53-ОШПда "Янги ҳаёт учун, Янги Ўзбекистон учун" ғояси асосида Давлат Мустақиллигининг 32 йиллиги байрами олдидан тиббиёт ходимлари иштирокида маънавий-маърифий тадбир ўтказилди.
Тадбирда сўзга чиққан Ўзбекистон ХДП Тошлоқ туман ташкилоти раиси, туман кенгаши депутати Турсунбой Солиев, ижрочи котиб, туман кенгаши депутати Махаматжон Жўрабоевлар мустақиллик йилларида мамлакатимизда амалга оширилаётган ислоҳотлар ва халқимизнинг эртанги фаровонлигини янада юксалтириш борасида олиб борилаётган ишлар, айниқса кенг бунёдкорлик ишлари юзасидан маълумотлар беришди.
Тадбир доирасида сиёсий жараёнларда фаол иштирок этган, хотин-қизлар ва ёшлар саломатлигини мустаҳкамлаш борасида юқори натижаларга эришган партиямиз фаолларига туман ташкилоти томонидан эсдалик совғалар ва фахрий ёрлиқлар топширилди.

On the eve of the 32nd Anniversary of the State Independence of the Republic of Uzbekistan, the Tashlak District Council of the People’s Democratic Party of Uzbekistan in the 53rd City Family Polyclinic in “Akhshak” mahalla held a spiritual and enlightenment event with the participation of medical workers based on the idea “In the name of a new life, in the name of New Uzbekistan”.
The Chairman of Tashlak District Council of the People’s Democratic Party of Uzbekistan, Deputy of the District Council Tursunboy Soliyev, Executive Secretary, Deputy of the District Council Mahamatjon Juraboyev, dwelling on the reforms carried out in the country during the years of independence, gave information on the ongoing work to further improve the welfare of people, including for creative work.
As part of the event, party activists who actively participated in political processes and achieved high results in strengthening the health of women and youth were presented with memorable gifts and certificates of honor by the district organization.