Ўзбекистон ХДП Тошкент вилоят кенгаши томонидан тизимдаги ходимлар учун "Янги таҳрирдаги Конституциянинг мазмун -моҳияти" мавзусида онлайн ўқув-семинари ўтказилди.
Унда Вилоят партия кенгаши ходимлари ва "зоом" платформаси орқали шаҳар-туман кенгашлари раислари иштирок этдилар. Ўқув семинарини Ўзбекистон ХДП Тошкент вилоят кенгаши раиси Акмал Умаралиев кириш сўзи билан очиб берди ва олиб борди.
Семинарда сўзга чиққан Вилоят партия кенгаши бўлим бошлиғи Мўътабар Қозиева ўқув иштирокчиларига "Конституциянинг" вужудга келиш тарихи, унинг давлат тузилиши, ҳокимият ва бошқарув органлари тизими, уларнинг ваколати ҳамда шакллантирилиш тартиби, ҳақида ҳамда янгиланган Конституциянинг ишлаб чиқиш жараёнлари, мазмун-моҳияти ва ундаги ўзгаришлар хусусида маълумот берди.
Семинар сўнгида мазкур ўқув семинар Бошланғич партия ташкилотлари даражасида ҳам ташкил этилиши белгиланди ҳамда Ўзбекистон ХДП ва унинг барча даражадаги депутатлик бирлашмалари, партия ташкилотлари асосий қонунимизнинг ҳаётимиздаги ўрни ва аҳамиятини жойларда кенг тарғиб этишда фаол бўлишга чорланди.

The Tashkent Regional Council of the People’s Democratic Party of Uzbekistan held an online workshop on “The content and essence of the renewed Constitution” for the system employees.
It was attended by the employees of the Regional Party Council and the chairmen of the city-district councils through the “zoom” platform. The workshop was opened and led by the Chairman of Tashkent Regional Council of the People’s Democratic Party of Uzbekistan, Akmal Umaraliyev.
Speaking at the workshop, Mutabar Qozieva, the Department Head of the Regional Party Council, told the participants about the history of the Constitution, its state structure, the system of authorities and management bodies, their authority, and the procedure for their formation, as well as the process of development of the renewed Constitution, its content and changes.
Following the workshop, it was decided that this event would be organized at the level of primary party organizations, and the People’s Democratic Party of Uzbekistan and its deputy associations and party organizations at all levels were invited to be active in widely promoting the role and importance of our fundamental law in our lives.