Депутат сайловчилар ҳузурида
Ўзбекистон Халқ демократик партиясидан Самарқанд вилоят Кенгашига сайланган депутат Ўктам Саидмурадов Жомбой тумани "Қўрғонсоломон" маҳалласида бўлиб, аҳоли билан учрашув ўтказди.
Тадбирда фуқароларни қийнаб келаётган коммунал хизмат сифатини яхшилаш, йўл, моддий ёрдам масалаларида ўндан ортиқ мурожаат тушди.
Жумладан, қишлоқ ички йўлининг 600 метр қисмини асфальт қилиш, 2024 йил дастури асосида 100 та симёғоч ўрнатиш бўйича таклиф билдирилди. Ҳар бир мурожаат бўйича масъуллар бириктирилиб, ижроси назоратга олинди.

The deputy meets with voters
Uktam Saidmuradov, a deputy elected to Samarkand Regional Council from the People’s Democratic Party of Uzbekistan, visited the “Kurgonsolomon” mahalla of Jomboy district and met with the residents.
At the event, more than ten appeals were received on the issues of improving the quality of communal services, roads, and financial assistance, which are bothering citizens.
In particular, a proposal was made to pave 600 meters of the internal road of the village, to install 100 concrete blocks based on the 2024 program. Responsible persons were assigned to each appeal, and their execution was monitored.