Айни кунларда Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутати Мавжуда Ҳасанова Сурхондарё вилояти Узун туманида бўлиб, сайловчилар билан юзма-юз мулоқотлар қилмоқда. Тумандаги “Янгиобод” маҳалла фуқаролар йиғинида сайловчилар билан учрашиб, уларнинг фикрларини, таклифларини атрофлича ўрганяпти.
Юзма-юз мулоқотлар чоғида Янгиобод, Гулистон ва Янгикент қишлоғи аҳолиси ҳудуддаги электр симёғочларининг бир қисми яроқсиз ҳолга келиб қолганини айтиб, мазкур масала ечими бўйича мурожаат қилишди. Депутат ушбу муаммони назоратга олиб, тез орада ўз ечимини топишини маълум қилди.
Тумандаги “Янги шаҳар” МФЙдаги учрашув ҳам қизғин ўтди. Дастлаб депутат томонидан Президентимизнинг Олий Мажлис ва Ўзбекистон халқига йўллаган Мурожаатномаси мазмун-моҳияти фуқароларга кенг тушунтирилди. Шундан сўнг, аҳолининг мурожаатлари кўриб чиқилди. Жумладан, Феруза Арабова, Маҳбуба Юсуповалар депутатдан мутахассисликлари бўйича иш топишда ёрдам сўраб мурожаат қилишди. Уларнинг бандлигини таъминлаш назоратга олинди.

В эти дни депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса Мавжуда Хасанова находится в Узунском районе Сурхандарьинской области и ведет открытые диалоги с избирателями. В частности, встретившись с избирателями схода граждан «Янгиобод» данного района, детально изучает высказанные ими мнения и предложения.
В ходе встреч жители сел Янгиобод, Гулистан и Янгикент отметили о том, что электропровода в определенных населенных пунктах района пришли в негодность, обратились оказать помощь в решении этого вопроса. Депутат взяла данный вопрос на контроль.
Также содержательно прошла встреча в МСГ «Янги шахар». Сначала гражданам было разъяснено суть и содержание Послания Президента Олий Мажлису и народу Узбекистана. После этого были рассмотрены обращения жителей. Так, Феруза Арабова и Махбуба Юсупова обратились к депутату с вопросом о трудоустройстве по специальности. Обеспечение их занятости также взято на депутатский контроль.