Ўзбекистон Халқ демократик партияси “Ҳар бир инсон фаровонлиги учун” шиори остида сайловолди тарғиботини фаол ўтказмоқда.
Ана шундай учрашувлардан бири Қорақалпоғистон Республикаси Элликқалъа туманида кўтаринки кайфиятда ўтди. Турли соҳа вакиллари, ёшлар, маҳалла етакчилари қатнашган мулоқотда партиянинг янги Сайловолди дастури, номзодларнинг мақсад-вазифалари ҳақида фикр алмашилди.
Сайловнинг ижтимоий бирдамлик ва ҳамжиҳатликни мустаҳкамлашдаги аҳамиятига алоҳида эътибор қаратилиб, партия томонидан амалга оширилган хусусида маълумот берилди. Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига кўрсатилган номзодлар билан яқиндан таништирилди.
Таъкидланганидек, партия кейинги беш йиллик учун 10 та йўналиш 15 та стратегик қадамдан иборат таклиф-ташаббуслар билан чиқмоқда. Партия ижтимоий йўналтирилган бозор иқтисодиёти тарафдори бўлиб, иқтисодиётда давлатнинг фаол роли ва иштирокини сақлаб қолиш, камбағалликни қисқартириш, ижтимоий ҳимояни кучайтиришга интилади.
Партия давлат пенсия таъминоти тизимини такомиллаштириш, пенсия ёшини ўзгартирмаслик тарафдори экани алоҳида қайд этилди.
Мулоқотда номзодлар сайловчиларнинг саволларига жавоб бериб, уларнинг фикр ва таклифларини тингладилар.
Халқ демократик партияси номзодлари ўз чиқишларида мамлакатнинг барқарор ривожланиши ва халқ фаровонлигини таъминлаш учун барча куч ва имкониятларини сафарбар қилишга тайёр эканликларини таъкидлади. Учрашувда иштирок этган сайловчилар партиянинг ғояларини қўллаб-қувватлашларини билдиришди.
Барча сўз олганлар юртдошларимизни сайловда фаол қатнашиб, Халқ демократик партияси ва унинг номзодларига овоз беришга чақирди.

Народно-демократическая партия Узбекистана ведет активную агитацию под лозунгом «За благополучие каждого человека».
Одна из таких встреч прошла в Элликкалинском районе Республики Каракалпакстан в приподнятом настроении. В диалоге приняли участие представители различных секторов, молодежь, общественные деятели, где состоялся обмен мнениями о новой предвыборной программе партии, а также целях и задачах кандидатов.
Особое внимание было уделено важности выборов в укреплении социального единства и солидарности, а также предоставлена информация о ходе партийной реализации. Были близко представлены кандидаты в депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса.
Как отмечается, партия выступает с предложениями и инициативами, состоящими из 10 направлений и 15 стратегических шагов на ближайшие пять лет. Партия является сторонником социально ориентированной рыночной экономики, стремится сохранить активную роль и участие государства в экономике, сократить бедность и усилить социальную защиту.
Было отмечено, что партия выступает за совершенствование государственной пенсионной системы и отказ от изменения пенсионного возраста.
В ходе диалога кандидаты ответили на вопросы избирателей, выслушали их мнения и предложения.
В своих выступлениях кандидаты от Народно-демократической партии отметили, что готовы мобилизовать все свои силы и возможности для обеспечения стабильного развития страны и благополучия народа. Избиратели, принявшие участие, выразили поддержку идеям партии.
Все выступавшие призвали наших соотечественников активно участвовать в выборах и голосовать за Народно-демократическую партию и ее кандидатов.