Халқ демократик партияси ва унинг номзодларига овоз беринг!
Мамлакатни ҳар томонлама тараққий эттириш, халқ фаровонлигига эришиш, давлат бошқаруви самарадорлигини оширишда сайловлар муҳим аҳамият касб этади. Дунё давлатчилиги, кучли жамиятни ривожлантириш, ҳуқуқлар ва имкониятлар тенглигини таъминлашдек умуминсоний ғояларга таянгани учун Ўзбекистон Халқ демократик партиясининг ғоялари ҳар доим устувор ва долзарб бўлиб келмоқда. Олий Мажлис Қонунчилик палатаси ҳамда маҳаллий кенгашларга сайловолди тарғибот учрашувлари Сурхондарё вилоятида ҳам фаол олиб борилмоқда.
Денов тадбиркорлик ва педагогика институтида бўлиб ўтган, партия фаоллари, аъзолари, Олий Мажлис ҳамда маҳаллий кенгашлар депутатлигига номзодлар, ёшлар, хотин-қизлар ҳамда ОАВ вакиллари иштирок этган учрашувда партиянинг янги сайловолди дастури ҳамда партиядан депутатликка кўрсатилган номзодлар халққа таништирилди.
Партия иқтисодиёт ривожланиши, аҳолининг кайфияти, ҳаётга муносабатини белгилашда коммунал соҳа, энергетика ҳолати муҳим аҳамиятга эга, деб билади. Шу мақсадда партия томонидан энергетика ва моддий ресурсларнинг катта йўқотишларига йўл қўймаслик, коммунал хизматлар етказиб берувчиларининг монополиясига барҳам бериш кўзланган. Коммунал хизматлар ва уй-жой фондидан фойдаланиш бўйича хизматлар нархлари ва тарифларни белгилашни тартибга солиш учун “Коммунал хизматлар нархлари ва тарифларни тартибга солиш тўғрисида”ги Қонунни қабул қилиш таклиф этилмоқда. Қонунда кўп квартирали уй-жой фондини бошқариш ва унга хизмат кўрсатиш усулларини қайта кўриб чиқиш, кўп квартирали уйларнинг жойлашуви, муҳандислик-коммуникацияларига уланганлик ҳолати, коммунал инфратузилма объектлари ва ободонлаштириш элементларининг мансублигига қараб хизмат кўрсатишни ташкил этиш, кўп квартирали уйларни бошқариш органлари ходимларини, биринчи галда, раҳбар ходимларни малака ошириш тизимини йўлга қўйиш назарда тутилади.
Шунингдек, кўп қаватли уйларга туташ бўлган жойларда замонавий болалар майдончаларини қуриш, реконструкция қилиш ва сақлаш учун Уй-жой мулкдорлари ширкатлари ва бошқарув сервис компанияларини масъул этиб белгилаш, бошқарув сервис компаниялари фаолиятига қўйилган талабларни кучайтириш, уларни аҳолига сифатли хизмат кўрсатиши, шаффофлик, ҳисобдорлик даражасини, камчиликларни қисқа муддатларда бартараф этиш салоҳиятини ошириш, фуқаро коммунал хизматлардан асоссиз ёки таъминотчининг айби билан узилган тақдирда таъминотчи томонидан фуқарога компенсация тўлаш тизимини жорий этиш бўйича ҳам ташаббуслар илгари сурилмоқда.
Мулоқотда иштирокчилар ўзларини қизиқтирган саволлар билан мурожаат қилиб, ўз фикр-мулоҳазаларини ҳам билдиришди. Учрашув давомида сайловчилардан сиёсий жараёнларга бефарқ бўлмаслик, юрт келажаги, равнақига ҳисса қўшиш учун фаол бўлиш ва Ўзбекистон Халқ демократик партияси ва унинг номзодларига овоз беришга чақирилди.

Голосуйте за Народно-демократическую партию и ее кандидатов!
Выборы играют важную роль во всестороннем развитии страны, достижении благосостояния народа, повышении эффективности государственного управления. Идеи Народно-демократической партии Узбекистана всегда приоритетны и актуальны, поскольку опираются на универсальные идеи, такие как мировая государственность, развитие сильного общества, обеспечение равенства прав и возможностей. В Сурхандарьинской области активно проводятся предвыборные агитационные встречи Законодательной палаты Олий Мажлиса и местных кенешей.
На встрече в Институте предпринимательства и педагогики Денова, на которой присутствовали активисты партии, депутаты, кандидаты в Олий Мажлис и местные советы, молодежь, женщины и представители СМИ, была представлена новая предвыборная программа партии и кандидаты партии в депутаты были представлены публике.
Партия считает, что состояние коммунальные услуги ва энергетики имеет важное значение для определения развития экономики, настроения населения и его отношения к жизни. С этой целью партия намеревалась предотвратить большие потери энергетических и материальных ресурсов, а также положить конец монополии поставщиков коммунальных услуг. Предлагается принять Закон «О регулировании цен и тарифов на коммунальные услуги», который будет регулировать установление цен и тарифов на пользование коммунальными услугами и жилищным фондом. Законом предусмотрен пересмотр методов управления и обслуживания многоквартирного жилищного фонда, организация обслуживания в зависимости от местонахождения многоквартирных домов, состояния подключения к инженерным сетям и коммуникациям, объектов коммунальной инфраструктуры и принадлежности жильцов. Элементы совершенствования предусматривается создание системы обучения сотрудников органов управления многоквартирных домов, в первую очередь управленческого персонала.
Также назначить товарищества собственников жилья и управляющие компании ответственными за строительство, реконструкцию и содержание современных детских площадок на территориях, прилегающих к многоэтажным домам, усилить требования к деятельности управляющих компаний, обеспечить их качественные услуги для населения. Также выдвигаются инициативы по повышению уровня оказания услуг, прозрачности, подотчетности, возможности устранения недостатков в короткие сроки, внедрения системы компенсаций гражданину за счет средств населения. поставщика в случае отключения гражданина от коммунальных услуг без причины или по вине поставщика.
В ходе дискуссии участники задавали интересующие их вопросы и высказывали свое мнение. В ходе встречи избирателям было предложено не оставаться равнодушными к политическим процессам, проявлять активность, чтобы внести свой вклад в будущее и развитие страны, а также голосовать за Народно-Демократическую партию Узбекистана и ее кандидатов.