Шу кунларда сайловолди тарғибот тадбирлари қизғин паллага кирмоқда. Ўзбекистон Халқ демократик партиясининг Қорақалпоғистон Республикаси фаоллари, бошланғич партия ташкилотлари, волонтёрлик гуруҳлари ҳам фаол тарғибот тадбирларини олиб бормоқда. Нукус шаҳридаги Бердақ номидаги Қорақалпоқ давлат университетида бўлиб ўтган мулоқотда партиянинг янги Сайловолди дастури, номзодлар сайловчиларга таништирилди.
Таъкидланганидек, мамлакатни ҳар томонлама тараққий эттириш, халқ фаровонлигига эришиш, давлат бошқаруви самарадорлигини оширишда сайловлар фундаментал аҳамият касб этади. Ўзбекистон Халқ демократик партияси узоқ йиллик тажрибага эга бўлиб, юртимизда ўтказилган барча сайловларда муваффақиятли иштирок этиб келган.
Самимий мулоқот тарзида ўтган учрашувда партиянинг Сайловолди дастуридаги энг муҳим йўналиш, халқ манфаатлари нуқтаи-назаридан ишлаб чиқилган ғоя ва таклифлар йиғилганларга тушунтириб берилди. Дастурда давлат ва жамиятни ривожлантириш, ҳуқуқлар ва имкониятлар тенглигини таъминлаш, кучли ижтимоий сиёсат юритишга қаратилган 15 қадамни ўзида мужассам этган 100 га яқин таклиф ва ташаббуслар илгари сурилмоқда. Табиийки, партия бош мақсадидан келиб чиққан ҳолда доимгидек, ижтимоий йўналишга, ижтимоий соҳадаги муаммолар ечимига асосий урғуни берган.
Масалан, собиқ жамоа хўжалиги ва ширкат хўжалигида меҳнат фаолиятини юритган фуқароларнинг меҳнат фаолиятлари даврларини тўлиқ йил сифатида инобатга олиш ҳақидаги ташаббуслар ижтимоий тенглик тамойилларига тўла мос келади.

В эти дни в самом разгаре предвыборная кампания. Активную пропагандистскую деятельность ведут также активисты Республики Каракалпакстан Народно-демократической партии Узбекистана, первичных партийных организаций, волонтерских отрядов. На диалоге, состоявшемся в Каракалпакском государственном университете имени Бердака в Нукусе, избирателям были представлены новая предвыборная программа партии и кандидаты.
Как отмечалось, выборы имеют основополагающее значение во всестороннем развитии страны, достижении благосостояния народа, повышении эффективности государственного управления. Народно-демократическая партия Узбекистана имеет многолетний опыт и успешно участвовала во всех выборах, проводимых в нашей стране.
На встрече, прошедшей в стиле искреннего диалога, собравшимся были разъяснены важнейшие направления предвыборной программы партии, идеи и предложения, выработанные с точки зрения интересов народа. В программе выдвинуто около 100 предложений и инициатив, которые включают 15 шагов, направленных на развитие государства и общества, обеспечение равных прав и возможностей, проведение сильной социальной политики. Естественно, исходя из основной цели партии, как всегда, основной упор делался на социальное направление и решение проблем в социальной сфере.
Например, инициативы считать за полный год периоды трудовой деятельности граждан, работавших в бывших колхозах и акционерных хозяйствах, полностью совместимы с принципами социального равенства.