Шу кунларда сайловолди тарғибот тадбирлари қизғин паллага кирмоқда. Ўзбекистон Халқ демократик партиясининг Қорақалпоғистон Республикаси фаоллари, бошланғич партия ташкилотлари, волонтёрлик гуруҳлари ҳам фаол тарғибот тадбирларини олиб бормоқда. Нукус шаҳридаги Бердақ номидаги Қорақалпоқ давлат университетида бўлиб ўтган мулоқотда партиянинг янги Сайловолди дастури, номзодлар сайловчиларга таништирилди.
Таъкидланганидек, мамлакатни ҳар томонлама тараққий эттириш, халқ фаровонлигига эришиш, давлат бошқаруви самарадорлигини оширишда сайловлар фундаментал аҳамият касб этади. Ўзбекистон Халқ демократик партияси узоқ йиллик тажрибага эга бўлиб, юртимизда ўтказилган барча сайловларда муваффақиятли иштирок этиб келган.
Самимий мулоқот тарзида ўтган учрашувда партиянинг Сайловолди дастуридаги энг муҳим йўналиш, халқ манфаатлари нуқтаи-назаридан ишлаб чиқилган ғоя ва таклифлар йиғилганларга тушунтириб берилди. Дастурда давлат ва жамиятни ривожлантириш, ҳуқуқлар ва имкониятлар тенглигини таъминлаш, кучли ижтимоий сиёсат юритишга қаратилган 15 қадамни ўзида мужассам этган 100 га яқин таклиф ва ташаббуслар илгари сурилмоқда. Табиийки, партия бош мақсадидан келиб чиққан ҳолда доимгидек, ижтимоий йўналишга, ижтимоий соҳадаги муаммолар ечимига асосий урғуни берган.
Масалан, собиқ жамоа хўжалиги ва ширкат хўжалигида меҳнат фаолиятини юритган фуқароларнинг меҳнат фаолиятлари даврларини тўлиқ йил сифатида инобатга олиш ҳақидаги ташаббуслар ижтимоий тенглик тамойилларига тўла мос келади.

These days, pre-election campaigns are in full swing. Activists of the Republic of Karakalpakstan of the People's Democratic Party of Uzbekistan, primary party organizations, volunteer groups are also conducting active propaganda activities. At the dialogue held at Karakalpak State University named after Berdak in Nukus, the party's new election program and candidates were introduced to the voters.
As noted, elections are of fundamental importance in the comprehensive development of the country, the achievement of people's well-being, and the improvement of the efficiency of state administration. The People's Democratic Party of Uzbekistan has many years of experience and has successfully participated in all the elections held in our country.
At the meeting held in the style of a sincere dialogue, the most important line of the party's election program, the ideas and proposals developed from the point of view of people's interests were explained to those gathered. In the program, about 100 proposals and initiatives are put forward, which include 15 steps aimed at developing the state and society, ensuring equal rights and opportunities, and conducting a strong social policy. Naturally, based on the main goal of the party, as always, the main emphasis was placed on the social direction and the solution of problems in the social sphere.
For example, initiatives to consider the periods of labor activities of citizens who worked in former collective farms and joint-stock farms as a full year are fully compatible with the principles of social equality.