Шу кунларда сайловолди тарғибот тадбирлари қизғин паллага кирмоқда. Ўзбекистон Халқ демократик партиясининг Тошкент вилояти фаоллари, бошланғич партия ташкилотлари, волонтёрлик гуруҳлари ҳам фаол тарғибот тадбирларини олиб бормоқда. Янгийўл шаҳар Тиббиёт коллежида бўлиб ўтган мулоқотда партиянинг янги Сайловолди дастури, номзодлар сайловчиларга таништирилди.
Таъкидланганидек, мамлакатни ҳар томонлама тараққий эттириш, халқ фаровонлигига эришиш, давлат бошқаруви самарадорлигини оширишда сайловлар фундаментал аҳамият касб этади. Ўзбекистон Халқ демократик партияси узоқ йиллик тажрибага эга бўлиб, юртимизда ўтказилган барча сайловларда муваффақиятли иштирок этиб келган.
Кучли жамиятни ривожлантириш, ҳуқуқлар ва имкониятлар тенглигини таъминлашдек умуминсоний ғояларга таянгани учун партиямиз ғоялари ҳар доим долзарб бўлиб келмоқда.
Самимий мулоқот тарзида ўтган учрашувда партиянинг Сайловолди дастуридаги энг муҳим йўналиш, халқ манфаатлари нуқтаи-назаридан ишлаб чиқилган ғоя ва таклифлар йиғилганларга тушунтириб берилди. Дастурда давлат ва жамиятни ривожлантириш, ҳуқуқлар ва имкониятлар тенглигини таъминлаш, кучли ижтимоий сиёсат юритишга қаратилган 15 қадамни ўзида мужассам этган 100 га яқин таклиф ва ташаббуслар илгари сурилмоқда. Табиийки, партия бош мақсадидан келиб чиққан ҳолда доимгидек, ижтимоий йўналишга, ижтимоий соҳадаги муаммолар ечимига асосий урғуни берган.
Масалан, ўзгалар парваришига муҳтож бўлган 18 ёшгача болаларнинг касалликлари рўйхатини кенгайтириш, шу орқали доимий парваришга муҳтож бўлган болаларни парваришлаётган оилаларни давлат томонидан ижтимоий қўллаб-қувватлаш тизимини янада такомиллаштириш чоралари кўриш ҳақидаги ташаббуслар инсонийлик тамойилларига тўла мос келади.
Шунингдек, мулоқотда партия аҳолининг қайси ҳудудда яшашидан қатъи назар давлат томонидан кафолатланган тиббий хизмат олиши, соғлиқни сақлаш тизимини тўлиқ рақамлаштириш орқали соҳада шаффофлик таъминлаш тарафдори экани таъкидланди. Тиббий ёрдам сифати, айниқса, кам таъминланган аҳолига малакали тиббий хизмат кўрсатиш тармоғини ривожлантириш борасидаги таклифлар кўпчиликка манзур бўлди.

Candidates face voters in Tashkent region
These days, pre-election campaigns are in full swing. Activists of the People's Democratic Party of Uzbekistan in the Tashkent region, primary party organizations, volunteer groups are also conducting active propaganda activities. New election program of the party and candidates were introduced to the voters at the meeting held at Yangiyol City Medical College.
As noted, elections are of fundamental importance in the comprehensive development of the country, the achievement of people's well-being, and the improvement of the efficiency of state administration. The People's Democratic Party of Uzbekistan has many years of experience and has successfully participated in all the elections held in our country.
Our party's ideas are always relevant because they rely on universal ideas such as development of a strong society, equal rights and opportunities.
At the meeting held in the style of a sincere dialogue, the most important line of the party's election program, the ideas and proposals developed from the point of view of people's interests were explained to those gathered. In the program, about 100 proposals and initiatives are put forward, which include 15 steps aimed at developing the state and society, ensuring equal rights and opportunities, and conducting a strong social policy. Naturally, based on the main goal of the party, as always, the main emphasis was placed on the social direction and the solution of problems in the social sphere.
For example, initiatives to expand the list of diseases of children under 18 who need care, thereby taking measures to further improve the system of state social support for families caring for children who need constant care, are fully compatible with the principles of humanity.
It was also emphasized in the dialogue that the party is in favor of ensuring transparency in the field by fully digitalizing the healthcare system, regardless of the region where the population lives. The proposals regarding the quality of medical care, especially the development of a network of qualified medical services for the poor population, were popular.