Шу кунларда сайловолди тарғибот тадбирлари қизғин паллага кирмоқда. Ўзбекистон Халқ демократик партиясининг Тошкент вилояти фаоллари, бошланғич партия ташкилотлари, волонтёрлик гуруҳлари ҳам фаол тарғибот тадбирларини олиб бормоқда. Янгийўл шаҳар Тиббиёт коллежида бўлиб ўтган мулоқотда партиянинг янги Сайловолди дастури, номзодлар сайловчиларга таништирилди.
Таъкидланганидек, мамлакатни ҳар томонлама тараққий эттириш, халқ фаровонлигига эришиш, давлат бошқаруви самарадорлигини оширишда сайловлар фундаментал аҳамият касб этади. Ўзбекистон Халқ демократик партияси узоқ йиллик тажрибага эга бўлиб, юртимизда ўтказилган барча сайловларда муваффақиятли иштирок этиб келган.
Кучли жамиятни ривожлантириш, ҳуқуқлар ва имкониятлар тенглигини таъминлашдек умуминсоний ғояларга таянгани учун партиямиз ғоялари ҳар доим долзарб бўлиб келмоқда.
Самимий мулоқот тарзида ўтган учрашувда партиянинг Сайловолди дастуридаги энг муҳим йўналиш, халқ манфаатлари нуқтаи-назаридан ишлаб чиқилган ғоя ва таклифлар йиғилганларга тушунтириб берилди. Дастурда давлат ва жамиятни ривожлантириш, ҳуқуқлар ва имкониятлар тенглигини таъминлаш, кучли ижтимоий сиёсат юритишга қаратилган 15 қадамни ўзида мужассам этган 100 га яқин таклиф ва ташаббуслар илгари сурилмоқда. Табиийки, партия бош мақсадидан келиб чиққан ҳолда доимгидек, ижтимоий йўналишга, ижтимоий соҳадаги муаммолар ечимига асосий урғуни берган.
Масалан, ўзгалар парваришига муҳтож бўлган 18 ёшгача болаларнинг касалликлари рўйхатини кенгайтириш, шу орқали доимий парваришга муҳтож бўлган болаларни парваришлаётган оилаларни давлат томонидан ижтимоий қўллаб-қувватлаш тизимини янада такомиллаштириш чоралари кўриш ҳақидаги ташаббуслар инсонийлик тамойилларига тўла мос келади.
Шунингдек, мулоқотда партия аҳолининг қайси ҳудудда яшашидан қатъи назар давлат томонидан кафолатланган тиббий хизмат олиши, соғлиқни сақлаш тизимини тўлиқ рақамлаштириш орқали соҳада шаффофлик таъминлаш тарафдори экани таъкидланди. Тиббий ёрдам сифати, айниқса, кам таъминланган аҳолига малакали тиббий хизмат кўрсатиш тармоғини ривожлантириш борасидаги таклифлар кўпчиликка манзур бўлди.

В эти дни в самом разгаре предвыборная кампания. Активную пропагандистскую деятельность ведут также активисты Народно-демократической партии Узбекистана в Ташкентской области, первичных партийных организаций, волонтерских отрядов. Новая предвыборная программа партии и кандидаты были представлены избирателям на собрании, состоявшемся в Янгиюлском городском медицинском колледже.
Как отмечалось, выборы имеют основополагающее значение во всестороннем развитии страны, достижении благосостояния народа, повышении эффективности государственного управления. Народно-демократическая партия Узбекистана имеет многолетний опыт и успешно участвовала во всех выборах, проводимых в нашей стране.
Идеи нашей партии всегда актуальны, поскольку они опираются на универсальные идеи, такие как развитие сильного общества, равные права и возможности.
На встрече, прошедшей в стиле искреннего диалога, собравшимся были разъяснены важнейшие направления предвыборной программы партии, идеи и предложения, выработанные с точки зрения интересов народа. В программе выдвинуто около 100 предложений и инициатив, которые включают 15 шагов, направленных на развитие государства и общества, обеспечение равных прав и возможностей, проведение сильной социальной политики. Естественно, исходя из основной цели партии, как всегда, основной упор делался на социальное направление и решение проблем в социальной сфере.
Например, инициативы по расширению перечня заболеваний детей до 18 лет, нуждающихся в уходе, тем самым принятие мер по дальнейшему совершенствованию системы государственной социальной поддержки семей, осуществляющих уход за детьми, нуждающимися в постоянном уходе, полностью совместимы с принципами гуманности.
В диалоге также было подчеркнуто, что партия выступает за обеспечение прозрачности сферы путем полной цифровизации системы здравоохранения независимо от региона проживания населения. Популярностью пользовались предложения по качеству медицинской помощи, особенно по развитию сети квалифицированных медицинских услуг для бедного населения.