Сиз азизларнинг ҳамда партиядошларимиз имзоси ва қўллаб-қувватлаши асосида Марказий сайлов комиссияси Ўзбекистон Халқ демократик партиясининг навбатдаги сайловда иштирок этиш учун рухсат берди.
Имзо — бу ишонч дегани! Биз бу ишончни қадрлаймиз. Халқ демократик партиясини қўллаганингиз учун чуқур миннатдорлик билдирамиз!
Энди янги, кучли ғояларга бой дастур билан сайлов курашига киришимиз зарур!
Ўтган давр мобайнида электоратимиз, фаолларимиз, турли соҳа мутахассислари билан сайловолди дастури устида ишладик.
Шу кунларда жойларга чиқиб дастуримиз лойиҳасининг оммавий эшитувларини ўтказиш чораларини кўряпмиз.
Сайловолди дастурда давлат ва жамиятни ривожлантириш, кучли ижтимоий сиёсат юритишга қаратилган бир қатор ғоя ва мақсадларни белгилаб олмоқчимиз. Улар орасида жаҳондаги илғор демократик тенденцияларни ифодаловчи ташаббуслар бор.

Thanks to your signatures and support of party members, the Central Election Commission has permitted the People’s Democratic Party of Uzbekistan to participate in the upcoming elections.
Your signature is a testament to your trust in us, and we are deeply grateful for it. Thank you for supporting the People’s Democratic Party. Your contribution is truly appreciated!
Now, with a new program filled with new and strong ideas, we need to start fighting in the elections!
Over the past period, we have worked on the election program with our electorates, activists, and representatives of various specialties.
These days, we are taking steps to hold public hearings of the draft of our program with a visit to places.
In the election program, we want to define several ideas and goals for developing the state and society and implementing a strong social policy. Among them are initiatives expressing advanced democratic trends worldwide.