Сиз азизларнинг ҳамда партиядошларимиз имзоси ва қўллаб-қувватлаши асосида Марказий сайлов комиссияси Ўзбекистон Халқ демократик партиясининг навбатдаги сайловда иштирок этиш учун рухсат берди.
Имзо — бу ишонч дегани! Биз бу ишончни қадрлаймиз. Халқ демократик партиясини қўллаганингиз учун чуқур миннатдорлик билдирамиз!
Энди янги, кучли ғояларга бой дастур билан сайлов курашига киришимиз зарур!
Ўтган давр мобайнида электоратимиз, фаолларимиз, турли соҳа мутахассислари билан сайловолди дастури устида ишладик.
Шу кунларда жойларга чиқиб дастуримиз лойиҳасининг оммавий эшитувларини ўтказиш чораларини кўряпмиз.
Сайловолди дастурда давлат ва жамиятни ривожлантириш, кучли ижтимоий сиёсат юритишга қаратилган бир қатор ғоя ва мақсадларни белгилаб олмоқчимиз. Улар орасида жаҳондаги илғор демократик тенденцияларни ифодаловчи ташаббуслар бор.

Благодаря вашим подписями и поддержке, подписям и поддержке членов партии Центральная избирательная комиссия дала разрешение на участие Народно-демократической партии Узбекистана в предстоящих выборах.
Подпись – это означает доверие! Мы ценим доверие. Мы выражаем вам глубокую благодарность за поддержку Народно-демократической партии!
Теперь с новой программой, насыщенной новыми и сильными идеями, нам необходимо приступить к борьбе на выборах!
За истекший период мы с нашими электоратами, активистами, представителями различных специальностей работали над предвыборной программой.
В эти дни мы принимаем меры по проведению общественных слушаний проекта нашей программы с выездом на места.
В предвыборной программе мы хотим определить ряд идей и целей по развитию государства и общества, проведению сильной социальной политике. Среди них есть инициативы, выражающие передовые демократические тенденции в мире.