Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига сайловда Халқ демократик партиясидан 9 нафар номзод такрорий овоз беришда курашни давом эттиради.
Ирода Абдуллаева, 148-Кўкча сайлов округидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод
Ирода Абдуллаева 1975 йилда Тошкент шаҳрида туғилган. 2003 йили Низомий номидаги Тошкент давлат педагогика университетини тамомлаган. Мутахассислиги – биолог. Ўзбекистон ХДП аъзоси. Оилали, икки нафар фарзанди бор.
2014 йилдан ЎзХДП Шайхонтоҳур туман кенгаши лавозимида ишлаб келмоқда.
Ирода Абдуллаеванинг Сайловолди дастури Ўзбекистонда ижтимоий демократия қуришда ижтимоий адолат, тенглик, бирдамлик тамойилларига асосланади.
Бахтиёр Абдуллаев, 150-Шайхонтоҳур сайлов округидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод
Бахтиёр Абдуллаев 1987 йилда Тошкент шаҳрида туғилган. 2009 йили Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университетини ҳамда 2014 йили Тошкент давлат иқтисодиёт университетини тамомлаган. Мутахассислиги – филолог, иқтисодчи. Ўзбекистон ХДП аъзоси. Оилали, бир нафар фарзанди бор.
2019 йилдан Ўзбекистон ХДП Марказий Кенгашида Ташкилий-назорат ва кадрлар билан ишлаш бўлими бошлиғи лавозимида ишлаб келмоқда.
Номзод энг кам иш ҳақи, пенсия, стипендия, нафақа ва бошқа ижтимоий тўловлар миқдорини ҳаёт кечириш имкониятини билан мутаносиблигини таъминлаш керак, деб ҳисоблайди. Баётиёр Абдуллаевнинг Сайловолди дастурида ушбу масалаларда муҳим вазифалар белгиланган.
Дилором Имомова, 133-Шаҳрисабз сайлов округидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод
Дилором Имомова 1966 йил Қашқадарё вилояти Шаҳрисабз туманида туғилган. 1991 йили Тошкент давлат университетининг физика факультетини тамомлаган. Мутахассислиги – ўқитувчи. Халқ демократик партияси аъзоси. Оилали, уч нафар фарзанди бор.
2017 йилдан Шаҳрисабз тумани мактабгача таълим бўлими мудири вазифасида ишлаб келмоқда.
Депутатликка номзод барча учун сифатли кафолатланган таълим тизимини жорий этиш керак, деб ҳисоблайди. Давлат гранти асосидаги таълим ўринларини кенгайтириш, тўлов-шартнома асосида таҳсил олаётган кам таъминланган оилалар фарзандларига имтиёзли таълим кредитлари ажратиш бўйича қатор ташаббуслар билан чиқишни режалаштирган.
Отабек Бозоров, 135-Ғузор сайлов округидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод
Отабек Бозоров 1974 йилда Қашқадарё вилояти Ғузор туманида туғилган. 1996 йили Тошкент давлат техника университетининг нефт ва газ геологияси факультетини, 2014 йили Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Олий бизнес мактабининг Бизнес бошқаруви йўналишини тамомлаган. Мутахассислиги – муҳандис. Ўзбекистон ХДП аъзоси. Оилали, икки нафар фарзанди бор.
2019 йилдан “Ўзбекнефтгаз” акциядорлик жамияти геологик ва геофизик ишларни мувофиқлаштириш бўлим бошлиғи лавозимида ишлаб келмоқда.
Отабек Бозоров фуқароларни асосий ҳаётий эҳтиёжлари учун муносиб иш ҳақи тўланадиган барқарор иш ўринлари билан таъминлаш керак, деб ҳисоблайди. Номзоднинг Сайловолди дастури ана шу устувор ғояга асосланган.
Улуғбек Қосимов, 32-Жиззах сайлов округидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод
1981 йил йилда Жиззах вилояти Жиззах туманида туғилган. 2002 йили Жиззах давлат педагогика институтини, 2008 йили Тошкент давлат иқтисодиёт университетини тамомлаган.
Мутахассислиги – ўқитувчи, банк иши. Ўзбекистон ХДП аъзоси. Оилали, уч нафар фарзанди бор.
Улуғбек Қосимов кундалик зарур маҳсулотлар, хизматлар, жумладан, уй-жой коммунал хизматлар учун тўловларини аҳолининг реал даромадлари асосида белгилаш керак, деб ҳисоблайди. Номзоднинг Сайловолди дастурида ушбу масалада бир қатор асосли таклифлар ўрин олган.
Зулайҳо Акрамова, 33-Дўстлик сайлов округидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод
Зулайҳо Акрамова 1970 йили Жиззах вилояти Бахмал туманида туғилган. 1992 йили Жиззах давлат педагогика институтини, 2008 йили Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат ва жамият қурилиши академиясининг халқаро муносабатлар йўналиши магистратурасини тамомлаган. Мутахассислиги – ўқитувчи. Ўзбекистон ХДП аъзоси. Оилали, икки нафар фарзанди бор.
2015 йилдан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутати, Аграр ва сув хўжалиги масалалари қўмитасининг аъзоси сифатида ишлаб келмоқда.
Зулайҳо Акрамованинг Сайловолди дастури Ўзбекистонда ижтимоий демократия қуришда ижтимоий адолат, тенглик, бирдамлик тамойилларига асосланади.
Ўрол Ўразбоев, 37-Шароф Рашидов сайлов округидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод
Ўрол Ўразбоев 1973 йилда Жиззах вилоятида туғилган. 2005 йили Жиззах давлат педагогика институтини тамомлаган. Мутахассислиги – ўқитувчи. Ўзбекистон ХДП аъзоси. Оилали, тўрт нафар фарзанди бор.
Ўрол Ўразбоев аҳолининг кам таъминланган қатламларига тиббий хизмат кўрсатиш, дори-дармонлар, протез-ортопедия воситалари ва бошқа тиббий-ижтимоий ёрдамларни имтиёзли тақдим этишни ривожлантириш тарафдори. Номзоднинг Сайловолди дастурида ушбу масалада бир қатор асосли таклифлар ўрин олган.
Ойбарчин Абдуллаева, 83-Олтинсой сайлов округидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод
Ойбарчин Абдуллаева 1984 йилда Сурхондарё вилояти, Олтинсой туманида туғилган. 2007 йили Термиз давлат университетини тамомлаган. Мутахассислиги – педагог. Оилали, уч нафар фарзанди бор. Ўзбекистон ХДП аъзоси.
2017 йилдан Сурхондарё вилояти Олтинсой туман мактабгача таълим бўлими мудири лавозимида ишлаб келмоқда.
Ойбарчин Абдуллаева фуқароларни асосий ҳаётий эҳтиёжлари учун муносиб иш ҳақи тўланадиган барқарор иш ўринлари билан таъминлаш керак, деб ҳисоблайди.
Хатамбой Бадалов, 49-Уйчи сайлов округидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод
Хатамбой Бадалов 1968 йилда Наманган вилоятида туғилган. 1995 йили Андижон давлат тиббиёт институтини тамомлаган. Мутахассислиги – шифокор. Ўзбекистон ХДП аъзоси. Оилали, икки нафар фарзанди бор.
2017 йилдан буён Наманган вилоят ихтисослаштирилган “Бешкапа” болалар ревматология сиҳатгоҳи бош шифокори.
Хатамбой Бадалов муҳтож кишиларга тиббий хизмат кўрсатиш, дори-дармонлар, протез-ортопедия воситалари ва бошқа тиббий-ижтимоий ёрдамларни имтиёзли тақдим этишни ривожлантириш тарафдори. Бунинг учун жамоатчилик назоратини изчил олиб бориш керак, деб ҳисоблайди.

В процессе повторного голосования на выборах в Законодательную палату Олий Мажлиса Республики Узбекистан от Народно-демократической партии Узбекистана примут участие 9 кандидатов.
Ирода Абдуллаева, кандидат в депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса от 148-избирательного округа Кукча.
Ирода Абдуллаева родилась в 1975 году в городе Ташкенте. В 2003 году окончила Ташкентский государственный педагогический университет имени Низами. По специальности – биолог. Член НДПУ. Замужем, воспитывать двоих детей.
С 2014 года работает председателем Шайхантахурского районного совета НДПУ.
Предвыборная программа Ироды Абдуллаевой опирается на принципы обеспечения социальной справедливости, равенства и единства в построении демократического социального государства в Узбекистане.
Бахтиёр Абдуллаев, кандидат в депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса от 150-Шайхантахурского избирательного округа.
Бахтиёр Абдуллаев родился в 1987 году в городе Ташкенте. В 2009 году окончил Узбекский государственный университет мировых языков, в 2014 году – Ташкентский государственный экономический университет. По специальности – филолог, экономист. Член НДПУ. Женат, воспитывает одного ребенка.
С 2019 года работает начальником отдела организационной и кадровой работы Центрального совета НДПУ.
Кандидат считает необходимым обеспечить размеры минимальной заработной платы, пенсий, стипендий, пособий и других социальных выплат в соответствии с возможностями проживания. В Предвыборной программе Бахтиёра Абдуллаева выдвинуты важные задачи в данном направлении.
Дилором Имомова, кандидат в депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса от 133-Шахрисабзского избирательного округа.
Дилором Имомова родилась в 1966 году в Шахрисабзском районе Кашкадарьинской области. В 1991 году окончила факультет физики Ташкентского государственного университета. По специальности – педагог. Член НДПУ. Замужем, воспитывает троих детей.
С 2017 года работает заведующей Шахрисабзским районным отделом дошкольного образования.
Кандидат в депутаты считает, что необходимо обеспечить всех граждан качественным и гарантированным образованием. В своей Предвыборной программе выдвигает ряд инициатив по увеличению количества мест в вузах на основе государственного гранта, выделению льготных кредитов студентам из малообеспеченных семей, обучающихся на платежно-контрактной основе.
Отабек Бозоров, кандидат в депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса от 135-Гузарского избирательного округа.
Отабек Бозоров родился в 1974 году в Гузарском районе Кашкадарьинской области. В 1996 году окончил факультет нефтегазовой геологии Ташкентского государственного технического университета, в 2014 году – Высшую школу бизнеса при Президенте Республики Узбекистан в направлении управления бизнесом. По специальности – инженер. Член НДПУ. Женат – воспитывает двоих детей.
С 2019 года работает начальником отдела координации геологических и геофизических работ акционерного общества «Узбекнефтегаз».
Отабек Бозоров считает необходимым обеспечить граждан достойно оплачиваемой стабильной работой. В своей Предвыборной программе кандидат выдвигает ряд важных идей и предложений в данном направлении.
Улугбек Косимов, кандидат в депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса от 32-Джизакского избирательного округа.
Родился в 1981 году в Джизакском районе Джизакской области. В 2002 году окончил Джизакский государственный педагогический институт, в 2008 году – Ташкентский государственный экономический университет.
По специальности – педагог, банковское дело. Член НДПУ. Женат, воспитывает троих детей.
Улугбек Косимов уверен, что стоимость товаров и услуг повседневного спроса, в том числе жилищно-коммунальных услуг должны соответствовать реальным доходам населения. В Предвыборной программе кандидата выдвинуты важные предложения в данном направлении.
Зулайхо Акрамова, кандидат в депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса от 33-Дустликского избирательного округа.
Зулайхо Акрамова родилась в 1970 году в Бахмальском районе Джизакской области. В 1992 году окончила Джизакский государственный педагогический институт, в 2008 году – магистратуру Академии государственного и общественного строительства при Президенте Республики Узбекистан в направлении международных отношений. По специальности – педагог. Член НДПУ. Замужем, воспитывает двоих детей.
С 2015 года является депутатом Законодательной палаты Олий Мажлиса, членом Комитета по аграрным и водохозяйственным вопросам.
Предвыборная программа Зулайхо Акрамовой опирается на принципы социальной справедливости, равенства и единства в построении социального демократического государства в Узбекистане.
Урол Уразбоев, кандидат в депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса от 37-Шараф Рашидовского избирательного округа.
Урол Уразбоев родился в 1973 году в Джизакской области. В 2005 году окончил Джизакский государственный педагогический институт. По специальности – педагог. Член НДПУ. Женат, воспитывает четверых детей.
Урол Уразбоев выступает за предоставление малообеспеченным слоям населения медицинских услуг, лекарств, протезно-ортопедической продукции и другой медико-социальной помощи на льготной основе. В своей Предвыборной программе кандидат выдвигает ряд важных предложений в данном направлении.
Ойбарчин Абдуллаева, кандидат в депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса от 83-Алтынсайского избирательного округа.
Ойбарчин Абдуллаева родилась в 1984 году в Алтынсайском районе Сурхандарьинской области. В 2007 году окончила Термезский государственный университет. По специальности – педагог. Замужем, воспитывает троих детей. Член НДПУ.
С 2017 году работает заведующей Алтынсайским районным отделом дошкольного образования.
Ойбарчин Абдуллаева считает необходимым обеспечить граждан стабильной достойно оплачиваемой работой.
Хатамбой Бадалов, кандидат в депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса от 49-Уйчинского избирательного округа.
Хатамбой Бадалов родился в 1968 году в Наманганской области. В 1995 году окончил Андижанский государственный медицинский институт. По специальности – врач. Женат, воспитывает двоих детей. Член НДПУз.
С 2017 года трудится в качестве главного врача Наманганского областного специализированного детского ревматологического санатория «Бешкапа».
Хатамбой Бадалов является сторонником развития системы предоставления нуждающимся слоям населения медицинских услуг, лекарств, протезно-ортопедической продукции и другой медико-социальной помощи на льготной основе, а также установления последовательного общественного надзора в данном направлении.