Туркманистон Президентининг Ўзбекистон Республикасига ташрифига доир
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Туркманистон Президенти Гурбангули Бердимуҳамедов жорий йил 28 ноябрь куни амалий ташриф билан мамлакатимизга келади.
Давлат раҳбарлари ўзаро манфаатли ҳамкорликни янада ривожлантириш истиқболларини муҳокама қилади ҳамда савдо-иқтисодий, транспорт-коммуникация ва маданий-гуманитар соҳаларда қўшма лойиҳалар амалга оширилишининг боришини кўриб чиқади.
Президентлар, шунингдек, минтақавий ва халқаро аҳамиятга молик долзарб масалалар юзасидан фикр алмашади.
Туркманистон Президенти 29 ноябрь куни Тошкентда Марказий Осиё давлатлари раҳбарларининг иккинчи Маслаҳат учрашувида иштирок этади.

О визите Президента Туркменистана в Республику Узбекистан
По приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева 28 ноября этого года нашу страну с рабочим визитом посетит Президент Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедов.
Главы государств обсудят перспективы дальнейшего развития взаимовыгодного сотрудничества и рассмотрят ход реализации совместных проектов в торгово-экономической, транспортно-коммуникационной и культурно-гуманитарной сферах.
Президенты также обменяются мнениями по актуальным вопросам региональной и международной повестки.
29 ноября Президент Туркменистана примет участие во второй Консультативной встрече глав государств Центральной Азии в Ташкенте.