Туркманистон Президентининг Ўзбекистон Республикасига ташрифига доир
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Туркманистон Президенти Гурбангули Бердимуҳамедов жорий йил 28 ноябрь куни амалий ташриф билан мамлакатимизга келади.
Давлат раҳбарлари ўзаро манфаатли ҳамкорликни янада ривожлантириш истиқболларини муҳокама қилади ҳамда савдо-иқтисодий, транспорт-коммуникация ва маданий-гуманитар соҳаларда қўшма лойиҳалар амалга оширилишининг боришини кўриб чиқади.
Президентлар, шунингдек, минтақавий ва халқаро аҳамиятга молик долзарб масалалар юзасидан фикр алмашади.
Туркманистон Президенти 29 ноябрь куни Тошкентда Марказий Осиё давлатлари раҳбарларининг иккинчи Маслаҳат учрашувида иштирок этади.

President of Turkmenistan to visit Uzbekistan
At the invitation of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, President of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedov will pay a working visit to Uzbekistan on November 28 this year.
Heads of states will discuss prospects for further development of mutually beneficial cooperation and will consider the implementation of joint projects in trade, economic, transport, communication and cultural-humanitarian spheres.
The Presidents will also exchange views on pressing issues of the regional and international agenda.
On November 29, the President of Turkmenistan will attend the second Consultative Meeting of the Heads of State of Central Asia, in Tashkent.