Oʻzbekiston Xalq demokratik partiyasi Nishon tumani kengashi tomonidan tuman Axborot kutubxona markaziga 20 dan ortiq badiiy kitoblar toʻplami taqdim etildi.
Oʻzbekiston Respublikasi mustaqilligining 32 yilligi munosabati bilan "Yangi hayot uchun, Yangi Oʻzbekiston uchun!" degan bosh gʻoyani oʻzida mujassam etgan tashkiliy-amaliy, maʼnaviy-maʼrifiy tadbirlar hamda targʻibot-tashviqot ishlari Nishon tumanida doimiy ravishda olib borilmoqda.
- Tumanimizda eng birinchi boʻlib bir-biridan ajoyib kitoblar toʻplamini Xalq demokratik partiyasi Nishon tuman kengashi sovgʻa qildi, biz kutmagandik bagʻoyatda xursandmiz va Xalq demokratik partiyasi aʼzosi ekanligimizdan faxrlanamiz. Mustaqilligimizga katta sovgʻa boʻldi, - dedi kutubxona xodimlaridan biri.

A rich collection of books donated
Nishan District Council of the People’s Democratic Party of Uzbekistan handed over more than 20 fiction collections to the District Information And Library Center.
On the occasion of the 32nd Anniversary of the Independence of the Republic of Uzbekistan, organizational, practical, spiritual, enlightenment, and other events are being held in Nishan district, embodying the main idea “In the name of a new life, in the name of New Uzbekistan!”.
“The Nishan District Council of the People’s Democratic Party was the first to hand over a wonderful collection of books”, said one of the library staff. “We are pleased and proud to be members of the People’s Democratic Party. This is an excellent gift for Independence Day.