Oʻzbekiston Xalq demokratik partiyasi Nishon tumani kengashi tomonidan tuman Axborot kutubxona markaziga 20 dan ortiq badiiy kitoblar toʻplami taqdim etildi.
Oʻzbekiston Respublikasi mustaqilligining 32 yilligi munosabati bilan "Yangi hayot uchun, Yangi Oʻzbekiston uchun!" degan bosh gʻoyani oʻzida mujassam etgan tashkiliy-amaliy, maʼnaviy-maʼrifiy tadbirlar hamda targʻibot-tashviqot ishlari Nishon tumanida doimiy ravishda olib borilmoqda.
- Tumanimizda eng birinchi boʻlib bir-biridan ajoyib kitoblar toʻplamini Xalq demokratik partiyasi Nishon tuman kengashi sovgʻa qildi, biz kutmagandik bagʻoyatda xursandmiz va Xalq demokratik partiyasi aʼzosi ekanligimizdan faxrlanamiz. Mustaqilligimizga katta sovgʻa boʻldi, - dedi kutubxona xodimlaridan biri.

ВРУЧЕНА БОГАТАЯ КОЛЛЕКЦИЯ КНИГ
Нишанский районный Кенгаш Народно-демократической партии Узбекистана передал районному информационно-библиотечному центру более 20 коллекций художественной литературы.
По случаю 32-й годовщины независимости Республики Узбекистан в Нишанском районе проводятся организационно-практические, духовно-просветительские и другие мероприятия, воплощающие основную идею «Во имя новой жизни, во имя Нового Узбекистана!».
— Нишанский районный Кенгаш Народно-демократической партии первым передал замечательную коллекцию книг, —сказал один из сотрудников библиотеки. — Мы очень рады и гордимся тем, что являемся членами Народно-демократической партии. Это большой подарок ко Дню независимости.