Имзо йиғиш — сайловда қатнашишнинг энг муҳим талабларидан бири бўлиб, сайлов кампаниясининг бошланғич палласи ҳисобланади. Мазкур жараёнда Халқ демократик партияси муносиб иштирок этмоқда.
Хусусан, Тошкент давлат шарқшунослик университетида бўлиб ўтган имзо тўплаш тадбирида аниқлик, ишчанлик ҳамда ўзаро ҳамжиҳатлик руҳияти уфуриб турди. Фуқароларга Ўзбекистон Халқ демократик партияси ғоялари ҳамда бўлажак сиёсий жараённинг мазмун-моҳияти хусусида тушунчалар берилмоқда.
Ўз навбатида аҳоли вакиллари томонидан ҳам жуда кўплаб саволлар билан мурожаат қилинмоқда. Партия ғоялари билан қизиқиб, эришган ютуқлари юзасидан фикр мулоҳазалар билдирилмоқда.
Фуқаролик жамиятини шакллантириш, демократик ҳуқуқий давлатни барпо этишда ҳар бир сайловчининг ўрни, фаоллиги жуда муҳимлиги таъкидланяпти.

Collecting signatures is one of the most essential requirements for election participation and is the initial stage of the election campaign. The People’s Democratic Party is duly participating in this process.
In particular, at the signature collection event held at Tashkent State University of Oriental Studies, there was a spirit of accuracy, efficiency, and cooperation. Citizens are informed about the ideas of the People’s Democratic Party of Uzbekistan and the content of the upcoming political process.
Representatives of the population are asking many questions. They are interested in the party’s ideas and comment on its impressive achievements, which testify to its capabilities and dedication.
It is emphasized that each voter’s role and activity are vital in forming a civil society and establishing a democratic legal state.