ҚОНУНЛАРНИНГ ЁШЛАР ҲАЁТИДАГИ АҲАМИЯТИ
Ўзбекистон Халқ демократик партияси Ҳазорасп туман кенгаши томонидан Ҳазорасп туман ахборот - кутубхона марказида "Қонунчилик ёшлар нигоҳида" лойиҳаси доирасида Янгиланган Ўзбекистон Республикаси Конституциясининг мазмун - моҳияти, ёшларга доир меъёрлар ва моддалар бўйича давра суҳбати ўтказилди.
Учрашувда, сўзга чиққанлар томонидан, Янги таҳрирдаги Конституцияда алоҳида бир бобнинг оила, болалар ва ёшлар масаласига бағишлангани, ёшлар ҳуқуқларини ҳимоя қилишга доир ўзгариш ва янгиланишлар ёшлар вакиллари томонидан мамнуният билан эътироф этилаётганлиги таъкидланди.
Давра суҳбати очиқ мулоқот тарзида ўтказилиб, иштирокчилар ўзларини қизиқтирган саволларга атрофлича жавоблар олдилар.

The importance of laws in the life of young people
The Khazorasp District Council of the People’s Democratic Party of Uzbekistan held a roundtable discussion on the contents of the renewed Constitution of the Republic of Uzbekistan, norms and articles related to youth within the framework of the project “Legislation through the eyes of the youth” in Hazorasp District Information-Library Center.
At the meeting, the participants noted that a separate chapter in the renewed Constitution is devoted to the issue of family, children, and youth and that changes and updates related to the protection of youth rights are being recognized with pleasure by youth representatives.
The roundtable discussion was held as an open dialogue, and the participants received comprehensive answers to the questions that interested them.